JaunumiJaunumi

15.11.2016 17:41

Veselības ministre A.Čakša diskutē par par bērnu un jauniešu uztura paradumiem

15.novembrī veselības ministre Anda Čakša piedalījās Uztura padomes sēdē par uztura paradumu ietekmi uz cilvēka organismu un diskutēt par bērnu un jauniešu uztura paradumiem.

Jaunākie skolēnu veselības paradumu pētījumi atklāj, ka, līdzīgi kā citur Eiropā, Latvijas pusaudžu vidū pieaug neveselīgas tendences – mazkustīgums un neveselīgs uzturs -, kas rezultējas ar palielinātu ķermeņa masu un aptaukošanos. Pusaudžu vidū gan zēnu, gan meiteņu vidū ir vērojams liekā svara pieaugums visās vecuma grupās. Tādēļ, lai sasniegtu Pasaules Veselības organizācijas (PVO) izvirzīto mērķi - novērstu bērnu aptaukošanās pieaugumu – būtiski ir lietot veselīgu uzturu, neuzņemt liekas kalorijas, mazināt sāls, cukura un tauku daudzumu pārtikas produktos un ierobežot šādu pārtikas produktu lietošanu jauniešu vidū, kā arī būt fiziski aktīviem vismaz 1 stundu katru dienu. Kā uzsver PVO eksperti - bērni un jaunieši ir gan riska grupa, gan tajā pašā laikā pateicīga auditorija, jo bērnība ir brīdis, kad ir iespējams ietekmēt uztura, fizisko aktivitāšu un veselīga dzīvesveida izvēli.

Jau ziņots, ka, lai uzlabotu ēdināšanas pakalpojumu kvalitāti izglītības un ārstniecības iestādēs, sociālas aprūpes un rehabilitācijas institūcijās, šogad stājās spēkā izmaiņas, kas nosaka papildus kvalitātes prasības ēdināšanā iekļaujamiem pārtikas produktiem, kā arī ir noteikti pārtikas produkti, kurus drīkst izplatīt izglītības iestāžu teritorijā papildus izvēles un kompleksai ēdienkartei.