JaunumiJaunumi

22.09.2016 15:39

Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs J.Trupovnieks zemnieku saimniecībām pasniedz veselīga uztura balvas

16. septembrī Latvijas Ārstu biedrība sadarbībā ar Zemkopības un Veselības ministriju pasniedza apbalvojumu „Veselīgs Latvijas uzturs”, ko šogad saņems trīs zemnieku saimniecības: z/s „Lapegles” Lendžu pagastā Rēzeknes novadā, z/s „Atkalas” Zilupē Zilupes novadā un z/s „Bagātības” Indras pagastā Krāslavas novadā.

Latvijas Ārstu biedrības apbalvojums VESELĪGS LATVIJAS UZTURS ir oficiāli pausta atzinība un pateicība Latvijas lauksaimniekiem, zivsaimniekiem, pārtikas ražotājiem par sasniegumiem veselīgu uzturproduktu ražošanā, veselīga uztura lietošanas un veselīga dzīvesveida veicināšanā, par izciliem Latvijā ražotiem uzturlīdzekļiem, ko ārsti iesaka ikdienas vai speciālā diētiskā uzturā. Latvijas Ārstu biedrības apbalvojums VESELĪGS LATVIJAS UZTURS var tikt pasniegts arī par izcilu ieguldījumu uzturzinātnes, dietoloģijas, endokrinoloģijas un citu medicīnas zinātņu attīstībā, kas veicinājis veselīga uztura lietošanu profilaksē, ārstniecībā un rehabilitācijā. Latvijas Ārstu biedrības apbalvojuma VESELĪGS LATVIJAS UZTURS devīze ir „Valetudo Patriae” (Veselība Dzimtenei). Apbalvojums sastāv no tēlnieka Jāņa Strupuļa veidotas medaļas „Valetudo Patriae”, uz kuras redzams medicīnas un veselības dievs Asklēpijs ar savu meitu Higieju, kā arī mākslinieka profesora Guntara Sietiņa veidots diploms „Valetudo Patriae” A3 formātā.

Latvijas Ārstu biedrība savu apbalvojumu VESELĪGS LATVIJAS UZTURS pasniedz sadarbībā ar Zemkopības un Veselības ministriju, un apbalvojamos izvēl Latvijas Ārstu biedrības un Veselības ministrijas izraudzīta komisija pēc zemkopības ministra ieteikuma.

Gadā tiek pasniegtas trīs balvas VESELĪGS LATVIJAS UZTURS pārstāvjiem no viena Latvijas reģiona. 2016. gadā visas trīs balvas tiks pasniegtas Latgales zemnieku saimniecībām par ieguldījumu veselīga uztura ražošanā.

Balvas VESELĪGS LATVIJAS UZTURS pasniegs zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (LZS), Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis un Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Trupovnieks (LZP).