Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

05.11.2012 13:57

Zaļās partijas aktīvisti protestē pret Visgainas AES būvniecību

Uzvilkuši aizsargtērpus pret radiāciju un uzlikuši respiratorus, pirmdien pie Lietuvas vēstniecības seši Latvijas Zaļās partijas (LZP) aktīvisti protestēja pret Visaginas atomelektrostacijas (AES) būvniecību Lietuvā, novēroja aģentūra LETA.

Savukārt uz trotuāra bija saliktas dzeltenas mucas, ko rotā brīdinājuma zīme "radioaktīvs", un tām līdzās noliktas kapu sveces.

Protesta akcijas dalībnieki turēja plakātus ar tādiem lozungiem kā "Nē nozīmē nē!", "Labāk šodien aktīvs nekā rīt radioaktīvs" un "Cilvēkiem ir tiesības pašiem lemt savu likteni", kā arī plakātus ar uzrakstiem lietuviešu valodā.

Protesta dalībniekiem bija pievienojušies vēl vairāki zaļā dzīvesveida atbalstītāji. Kā pastāstīja LZP valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars, kopumā akcija piesaistījusi 15 līdz 20 interesentu. Viņš piebilda, ka cilvēki aicināti doties uz Lietuvas vēstniecību, kur paredzēts protesta turpinājums ar saukli "Noliec savu kapu sveci!". Tajā ikviens aicināts nolikt sveci atomelektrostaciju avāriju upuru piemiņai, kā arī aizdomāties par to, kā tikai astoņus kilometrus no Latvijas robežas esošā AES ietekmēs viņu un nākamo paaudžu turpmāko dzīvi.

Kā pastāstīja Tavars, šodien protesta akcijas pret Visaginas AES celtniecību pēc Vācijas iniciatīvas norisinās vairākās Eiropas valstīs. To dalībnieki aicina Lietuvas valdību ņemt vērā referenduma rezultātus, kuri rāda, ka lielākā sabiedrības daļa kaimiņvalstī ir pret AES būvniecību.

Kaut arī akcija bija saskaņota kā stundu ilgs pasākums, pie vēstniecības dežurējošie policisti aicināja protestētājus teritoriju atstāt ātrāk, novēroja aģentūra LETA. "Lietuvas vēstniecības pārstāvji parunāt neiznāca, bet dzen mūs projām ar policiju," izteicās Tavars.

 

Avots: Diena.lv