JaunumiJaunumi

01.08.2012 16:54

Zaļie piedalīsies pasaules velokurjeru sacensībās

Šogad 3.-5. augustā ASV Ilinoisas štata pilsētā Čikāgā norisināsies divdesmitais pasaules čempionāts velokurjeriem, kurā aizstāvēt pērn iegūto pasaules čempiona titulu dosies arī Latvijas komanda. Mūsu komandu šogad pārstāvēsdivi LZP biedri (velokurjeri no SIA “Velokurjers”) – Raitis Reinis un Jānis Belecks (draugu vidū saukti par Raiču unNeretu) – kuri dažādās disciplīnās pierādīs savu izturību, apņēmību un prasmi veikt visdažādākos uzdevumus, ar kādiem ikdienā saskaras kurjeri visā pasaulē. 2011. gadā Latvija un SIA “Velokurjers” debitēja pasaules čempionātā, un jau pirmajā dalības gadā mūsu biedrs Jānis Belecks mājās atveda pasaules čempiona titulu “cargo” klasē jeb disciplīnā, kurā visātrāk un izveicīgāk jāveic distance, vedot dažādus lielgabarīta sūtījumus.

Latvijas komanda uz Čikāgu izbrauca jau pirmdien, 30.jūlijā, savukārt atgriezīsies Rīgā pēc nedaudz vairāk nekā nedēļas. Turēsim īkšķus par mūsu puišiem, un novēlēsim daudz veiksmes un izturības, lai viņi atgrieztos ar jauniem panākumiem, jau otro reizi pasaulei pierādot, ka tieši Rīga ir tā pilsēta, kurā brauc labākie velokurjeri pasaulē!

Pirmā Baltijas Kanāla sižetu par Latvijas velokurjeru komandu pasaules čempionātā Čikāgā – Raiti Reini un Jāni Belecku - var redzēt šeit:

<object width="420" height="315" data="http://www.youtube.com/v/tq9JUDA9v8c?version=3&amp;hl=lv_LV&amp;rel=0" type="application/x-shockwave-flash"> <param name="data" value="http://www.youtube.com/v/tq9JUDA9v8c?version=3&amp;hl=lv_LV&amp;rel=0" /> <param name="allowFullScreen" value="true" /> <param name="allowscriptaccess" value="always" /> <param name="src" value="http://www.youtube.com/v/tq9JUDA9v8c?version=3&amp;hl=lv_LV&amp;rel=0" /> <param name="allowfullscreen" value="true" /> </object>

 

Dalībai pasaules čempionātā šobrīd pieteikušies jau 260 velokurjeri no 15 dažādām pasaules valstīm, tomēr pārsvarā būs pārstāvēta ASV, Kanāda un Austrālija. Sacensības notiks sekojošās disciplīnās: galvenās sacensības (velo-orientēšanās), sprints, track stands (sacensības uz veloruļļiem), kargo (sacensības, vedot lielgabarīta sūtījumus), footdown (spēle, kurā dalībniekam jācenšas pretinieku velobraucēju piespiest pielikt kāju pie zemes), kā arī velopolo. Pasaules čempionātā līdztekus sacensībām ir paredzēta arī plaša kultūras programma, forumi, diskotēkas, karaoke, kā arī kinoseansi.

Ideja par pasaules velokurjeru čempionātu pieder diviem Berlīnes velokurjeriem – Ahimam Beijeram un Stefanam Klesmanam, pateicoties kuru pūlēm tika noorganizēts pirmais čempionāts 1993. gadā Berlīnē, vairākus gadus pirms tam, kad darbu Rīgā uzsāka pirmais velokurjeru uzņēmums Latvijā – SIA “Velokurjers”. Kopš tā laika, ik gadu sacensībās pulcējot vairākus simtus labāko velokurjeru no visas pasaules, čempionāts ir norisinājies dažādos kontinentos, pasaules daļās un valstīs, to skaitā Lielbritānijā, ASV, Kanādā, Austrālijā, Īrijā, Ungārijā, Šveicē, Spānijā, Dānijā un arī Japānā un Gvatemalā.

CMWC velokurjeru čempionāts ir lielākās pasaules velosipēdistu sacensības pilsētā, un to organizē Starptautiskā Velokurjeru asociāciju federācija (IFBMA, www.messengers.org). Lai arī lielākā daļa dalībnieku ir velokurjeri, pasākumā drīkst piedalīties ikviens, kas vēlas pārbaudīt savas prasmes, veicot dažādus uzdevumus velosipēda mugurā urbānas vides apstākļos. Čempionāts arī ir kļuvis par tradicionālu velokultūras attīstības forumu, kurā kurjeri no visas pasaules satiekas, apmainās ar pieredzi, uzzina par jaunākajām tendencēm velokurjeru un velosipēdu kultūrā, kā arī citās pasaules pilsētās izmantotiem risinājumiem, lai padarītu pilsētvidi draudzīgāku velosipēdistiem.

Vairāk informācijas par velokurjeru pasaules čempionātu iespējams iegūt tā oficiālajā mājaslapā www.chicagocmwc.com.

Atbalstīsim savējos!